Máte otázku? Zavolajte na 058/7331222 alebo píšte na kontakt@topgal.sk (Pon-Pia 8 – 16 hod.)

Ako vybrať školskú tašku?

6 najdôležitejších vecí pri výbere batohu

Aby sa chrbtica školáka dobre vyvíjala, školský batoh by mal rešpektovať chrbát dieťaťa. Prečítajte si, aké kritériá by mal spĺňať správny batoh:

1

Pevný chrbát

Turistické batohy nemajú potrebnú oporu, preto ich z výberu rovno vyraďte. Ideálne školské a študentské batohy priliehajú k chrbtu. Majú pevný, anatomicky tvarovaný chrbát, nastaviteľný hrudný pás a nastaviteľné, polstrované popruhy s minimálnou šírkou 4 cm.

2

Hmotnosť batohu

Odborníci uvádzajú, že by školský batoh nemal vážiť viac, ako 10 až 15 % váhy dieťaťa. Ľahký batoh je základ, ale je potrebné premýšľať aj o jeho obsahu. V minulosti dokonca existovala norma, ktorá vyžadovala maximálnu hmotnosť 1 200 gramov pre aktovky a batohy pre 1. stupeň a 1 400 gramov pre 2. stupeň. Hoci táto norma už nie je v platnosti, školské a študentské batohy Topgal tieto podmienky spĺňajú.

3

Výrazné bezpečnostné prvky

Pestré a žiarivé farby, reflexné prvky alebo dokonca blikačka. Vďaka tejto kombinácii máte istotu, že dieťa bude viditeľné aj za zhoršených svetelných podmienok. Myslíme na to, že v tme vidí vodič chodcov s reflexnými doplnkami na 10-násobne dlhšiu vzdialenosť, ako bez nich. Podľa nezávislých testov Štátneho skúšobného ústavu v Zlíne školské batohy Topgal prevyšujú normu pre reflexné materiály 2-násobne!

4

Certifikácia

Výrobca môže tvrdiť o nosnosti, odolnosti, alebo použitých materiáloch čokoľvek. Nekupujte mačku vo vreci a overte si, že batoh prešiel nezávislými testami. Certifikácia batohov deklaruje, že výrobok spĺňa základné bezpečnostné a zdravotné požiadavky a nepoškodzuje zdravie dieťaťa.

Školské batohy Topgal spĺňajú certifikáciu Česká kvalita.

5

Úložný priestor

Školský batoh by mal mať dostatok vreciek a priehradiek na učebnice, ako aj menšie vrecká na drobnosti alebo desiatu. Jeho súčasťou by malo byť aj samostatné vrecko na fľašu a pevné dno z nepriepustného materiálu. Batohy Topgal spĺňajú všetky tieto vlastnosti.

6

Vzhľad a motív školskej tašky

Pre deti je design rozhodujúci. Naša rada teda znie: vyfiltrujte batohy, ktoré spĺňajú požiadavky na bezpečnosť a zdravie chrbta, a výber z nich ponechajte na svoje deti. Koncovým užívateľom sú deti, ktoré nosia batoh na chrbte každý deň. Je naozaj dôležité, aby sa im páčil. Zo skúseností vieme, že nepodliehať aktuálnym trendom sa vypláca. Obľúbení hrdinovia sa menia, ako na bežiacom páse, pričom s kvalitným školským batohom budú deti chodiť minimálne tri roky.

Dizajn, pohodlie a zdravý chrbát. Tri faktory, ktoré by mal batoh spĺňať. Ten tretí je predsa len najdôležitejší. Vybrať kvalitný batoh, ktorý vydrží dlho a bude šetrný k chrbtici, nie je ľahké. Napíšte nám na kontakt@topgal.sk, radi poradíme, na čo si dať pri výbere pozor.

Detský chrbát a nápor učiva

2,5 hodiny, alebo až 10 hodín počas 10 mesiacov. Tak dlho má školák počas týždňa na chrbte batoh. A keď má ten nesprávny, budú ho po čase trápiť bolesti chrbta alebo iné problémy. Ani dobrý batoh nesplní svoju funkciu na 100%, keď nebude správne sedieť na chrbte. Pohyb ide ruka v ruke s vhodným batohom, preto myslite na kompenzáciu dlhého sedenia v školskej lavici.

Vyhnite sa slzičkám a prizvite svoju ratolesť k vyfiltrovanému výberu školských tašiek. Keď sa bude na výbere aktívne podieľať, prijme ju lepšie, ako keby nosenie tašky dostala príkazom. Nezabudnite dieťaťu vysvetliť, prečo sú dôležité bezpečnostné prvky, široké popruhy a hrudný pás, avšak výber dizajnu ponechajte na ňom.

Z nášho blogu

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

Použitie recyklovaných obalov
Použitie recyklovaných obalov

Myslíme na prírodu, preto na balenie vašich zásielok používame len materiály šetrné k životnému prostrediu.

Celý článok
Darčekové poukazy Topgal
Darčekové poukazy Topgal

Neviete čím potešiť svojich najbližších? Lámete si hlavu, ktorý batoh sa bude najviac páčiť? Máme pre vás tip!

Celý článok
Porovnanie školských tašiek Topgal
Porovnanie školských tašiek Topgal

Prehľadné porovnanie jednotlivých strihov školských tašiek Topgal pre prvý stupeň ZŠ

Celý článok