Máte otázku? Zavolajte na 058/7331222 alebo píšte na kontakt@topgal.sk (Pon-Pia 8 – 16 hod.)

Prvá školská taška - výskum

Prevažná väčšina žiakov prvých ročníkov sa dočká novej školskej tašky

Deväť z desiatich prváčikov príde do školy s novou školskou taškou. Ostatní ju buď zdedia alebo im rodičia kúpia obnosenú... Mimochodom, aj v takom prípade majú často tašky Topgal. Dôvodom je náš absolútny dôraz na poctivú výrobu z kvalitných materiálov. My jednoducho nepredávame pomôcky na jeden jediný rok.

Graf č. 1

Viac ako polovica prvákov dostáva školský batoh. Uprednostňuje ich 54,2% mamičiek. Takmer tretina z nich dáva svojim deťom aktovku. Či už hľadáte tašku pre dievčatá alebo pre chlapcov, u nás si vyberiete z desiatok druhov.

Graf č. 2

Keď už mamičky volia aktovku, oceňujú hlavne jej vnútorné usporiadanie, ktoré je pre malé deti prehľadnejšie, ďalej poklopový spôsob zapínania, ale taktiež sa rozhodujú na základe tradície či odporúčaní priateľov a rodiny. V Topgale preferujeme tašky, ale pre najmenších školáčikov máme aj jednokomorové tašky aktovkového typu, ktoré v sebe spájajú najlepšie vlastnosti z oboch druhov školských tašiek.

Graf č. 3

Deti si školské tašky vyberajú podľa farieb a motívov, mamičky sledujú viac aspektov. Dbajú hlavne na zdravie a bezpečnosť svojich detí. Na prvom mieste je anatomicky tvarovaná chrbtová časť, ďalej hmotnosť aktovky a taktiež bezpečnostné prvky ako reflexné nášivky a odrazky. Dôležité je tiež vedieť, ako správne školskú tašku nastaviť a nosiť.

Graf č. 4

Že na hmotnosti nezáleží? Pri školskej taške určite nemôžeme súhlasiť. Vie to aj väčšina mamičiek a pri výbere tašky pre svoje deti na to rozhodne myslí. Naše tašky pre prváčikov nevážia ani kilogram.

Graf č. 5

Vedeli ste, že hmotnosť plnej aktovky by mala dosahovať maximálne 10-15% váhy dieťaťa? Často je to ale oveľa viac. Učebnice a zošity sa prednesú raz dva. Keď k tomu pridáte desiatu a niekoľko nevyhnutností, ktoré si tam deti prihodia, či chcete alebo nie... Možno vozíte deti do školy autom, ale polovica prváčika chodí viac ako pol kilometra pešo. Na chrbte potom každý gram urobí svoje. Myslite aj na to, aké je vaše dieťa veľké a ako správne veľkosť batohu vybrať.

Graf č. 5b

Tašky pre vaše deti vyrábame už takmer tridsať rokov. Myslíme nielen na to, aby boli kvalitné a dobre sa udržiavali, ale hlavne aby chrbát vašich detí bol zdravý. Preto tašky Topgal prechádzajú pravidelnou kontrolou v Inštitúte pre testovanie a certifikáciu v Zlíne a dlhodobo spolupracujeme s fyzioterapeutom, ktorý dbá na zdravotné aspekty našich systémov. Vieme, že mamičkám na tom záleží.

Graf č. 6

Zdroj dát: Instant Research. V prieskume odpovedalo 1050 žien z celej Českej republiky.

Vyberiete si novú školskú tašku?

katalóg školských tašiek