Ako vybrať tašku Topgal?

Ako vybrať tašku Topgal? Poradíme aký pre prváčika, tretiaka aj pre študenta.

Koncom školského roka nám pribúdajú otázky akú tašku alebo batoh vybrať pre vaše dieťa. Touto cestou sa vám pokúsime objasniť systém triedenia tašiek v našich kategóriách a pomôcť s výberom. Pravidlom číslo jedna je riadiť sa výškou, hmotnosťou a telesnou stavbou vášho dieťaťa.

Čo a z akej kategórie vybrať pre najdrobnejšieho prváčika?

Pre tých úplne najmenších najdrobnejších prváčikov sme špeciálne vyvinuli jednokomorové aktovky, ktoré majú na výšku cca 37 cm a objemovo by mali vyhovovať minimálne do 2. triedy ZŠ. Druhou možnosťou pre malých, drobných prváčikov je vybrať dvoj alebo trojkomorové tašky zo sekcie „Školské tašky pre prváčikov“. Všetky tieto školské tašky majú na výšku už okolo 40 cm a ich hmotnosť sa pohybuje medzi 0,8 - 1,2 kg. Okrem toho majú, podobne ako aktovky, sťahovanie ramenných popruhov v ich hornej aj dolnej časti a hrudný popruh. Pokiaľ tieto popruhy správne utiahnete, nebude taška padať z chrbta ani drobnému školákovi.

A keď mám prváčika normálneho alebo vyššieho vzrastu?

Potom ste vo výhode. Prváčikovia klasického a vyššieho vzrastu si môžu vyberať aj z kategórie tašiek pre 2.-3. triedu. Tí, ktorých výška sa pohybuje okolo alebo nad 130cm, môžu kľudne vyberať aj z kategórie pre 4.-5. triedu. Výška tašiek v týchto kategóriách je opäť okolo 40cm, líšia sa ale objemom a strihom. Ten je väčší a na úplne drobných deťoch by tašky z vyšších kategórií vyzerali mohutne, ale pre prváčika klasického vzrastu bude vhodný.

Ako vybrať pre druháka a staršie deti na prvom stupni ZŠ?

Tašky v kategóriách pre 2.-5. triedu sa líšia hlavne strihom/objemom. Pokiaľ vyberáte nový batoh do druhej alebo tretej triedy a vaše dieťa už nie je drobnej postavy, kľudne sa môžete rozhodovať aj z kategórie pre 4.-5. triedu. Všetky tašky z obidvoch kategórií budú slúžiť minimálne celý prvý stupeň ZŠ. Tašky v kategórii 4.-5. trieda kľudne poslúžia aj do 6. alebo 7. triedy.

Dôležitá zásada – poraďte sa s deťmi!

Ohľadom designu sa poraďte s dieťaťom predsa len ono bude chodiť s taškou denne do školy aj napríklad tri roky! Preto na našich taškách nenájdete licenčné motívy, ani žiadne in postavičky z rozprávok či hier. Vkus detí a móda ich hrdinov sa s každým novým filmom/počítačovou hrou/videom mení a museli by ste každý rok kupovať novú tašku. Preto staviame na našom vlastnom, nadčasovom designe bez veľkých výrazných motívov.

RADA: Vyberte zo zdravotných a anatomických hľadísk 3 až 5 tašiek, ktoré sa vám najviac páčia a dajte dieťaťu z nich vybrať!

Mám do piatej triedy vybrať dieťaťu školskú tašku, alebo už vyberať zo študentských?

Aj tu by mala byť rozhodujúcim faktorom výška vášho dieťaťa. Naše študentské batohy, ktoré odporúčame od druhého stupňa ZŠ, majú na výšku 45cm. Sú väčšie, objemnejšie a majú iný tvar chrbtového systému, ktorý by školákovi menšieho vzrastu, napríklad aj piatakovi, nemusel vyhovovať. Preto pred rozhodnutím či kúpiť študentský alebo školský batoh radíme deťom zmerať chrbát od hornej časti ramien po spodnú časť bedier a podľa toho usúdiť, ktorá taška by bola vhodnejšia. Aj v kategórii pre 4.-5. triedu máme batohy, ktoré vám objemovo vystačia aj na začiatok druhého stupňa ZŠ. Sú to napr. objemné dvojkomorové batohy s oválnou prednou kapsou, ktorých stredná komora je naviac členená praktickým organizérom. Pre dievčatá sú to typy: CHI 868, CHI 796, CHI 703, pre chlapcov napr. CHI 881.

Ešte objemnejší je trojkomorový strih tašky s veľkou prednou kapsou: CHI 795, CHI 744, CHI 700, CHI 878 a ďalšie. Tieto kľudne objemovo vyhovujú až do siedmej triedy. Avšak rozdiely sú najmä v požiadavkách školy/učiteliek.

Aký batoh pre druhý stupeň ZŠ?

Určite už vyberajte z ponuky študentských batohov. Veľkostne aj objemovo budú vyhovovať všetky a vieme, ako je v tomto veku pre vaše deti dôležitý design batohov, preto opäť radíme – vyberajte s nimi.

Obrovskou výhodou našich študentských batohov je, že majú pevný polstrovaný chrbát s výstužou, čo u množstva fashion batohov pre túto vekovú kategóriu jednoducho nenájdete. Deti a študenti na druhom stupni ZŠ a vyššie často siahnu po taškách, kabelkách alebo batohoch, ktoré sú „in“, ale už toľko nehľadia na kvalitu spracovania a na to, že práve v tomto veku, kedy rastú a vyvíjajú sa, je dôležité dbať na zdravý chrbát. Výber batohu, z hľadiska zdravého vývoja chrbta, by sme mali strážiť najmä my, rodičia. Preto sme sa rozhodli detí a študentov opýtať čo sa im páči, aké farebné by chceli batohy a vznikla z toho podarená kolekcia študentských tašiek ktorá je štýlovo „in“ a naviac z hľadiska anatómie a zdravého vývinu chrbta, ktorý môže byť v tomto veku skokový, plne spĺňa všetky požiadavky.

A čo stredoškolák či vysokoškolák?

Ten si určite taktiež vyberie z našej ponuky. Všetky študentské batohy majú v zadnej komore polstrovanú kapsu, do ktorej môžu študenti umiestniť svoj notebook alebo tablet. Pre starších študentov môžeme určite odporúčať aj špeciálne notebookové batohy, ktoré majú kapsu na notebook dômyselne skrytú za zadnými popruhmi, takže sa nemusíte báť, že by vám nejaký “dlhoprstý” notebook z batohu ukradol, napríklad pri jazde v preplnenom MHD.

Čo povedať na záver

Touto poznámkou vám chceme pomôcť pri výbere batohov Topgal a hlavne v orientácii medzi kategóriami tašiek na našom eshope www.topgal.sk. Najnutnejšie je vždy riadiť sa výškou a váhou dieťaťa, jeho vekom a stavbou. K objemu tašiek je nutné povedať, že záleží najmä na škole a osobách učiteľov, respektíve ich požiadaviek, koľko toho deti musia denne nosiť do školy na chrbte. Niekto nenosí skoro nič niekto padá pod váhou aktoviek a batohov. Naše produkty deti nosia denne na chrbte 10 mesiacov v roku, naložené niekoľkými kilogramami „školského nákladu“. Preto sa snažíme pre vaše deti vyrábať batohy veľké tak, aby vyhovovali čo najviac a zároveň boli čo najprívetivejšie k chrbtom detí a ich zdravému vývinu.

Všetko, od materiálov po nite a poter proti dažďu, nechávame každý rok testovať v Inštitúte pre Testovanie a Certifikáciu v Zlíne, vďaka čomu sme dosiahli aj na značku Česká kvalita. Snáď teda budú tašky vyhovovať aj vám a najmä vašim deťom a budú sa im páčiť.


Produktové Menu

Topgal na Facebooku