Ako vybrať školskú tašku?

Ako vybrať školskú tašku?

Väčšina rodičov si pri výbere školskej tašky pre svoje dieťa kladie zásadnú otázku – aktovku alebo batoh? Odpoveď nie je jednoduchá a ani zďaleka jednoznačná. Doba, kedy sme si mohli vybrať z dvoch typov jednoduchých školských tašiek je našťastie, nenávratne preč. Na druhú stranu, dnešná záplava školských tašiek, batohov a aktoviek je taká, že sa v ponúkaných produktoch a ich rozdieloch málokto vyzná. Preto sme sa rozhodli pomôcť Vám pri ich výbere a spísať niekolko užitočných rád pre ulahčenie vyberu školskej tašky.

Naša spoločnosť sa rozhodla ísť cestou výroby školských batohov, a to i pre najmenších školákov v prvej alebo druhej triede. Prečo? Batohy sú podľa nášho názoru praktickejšie, pohodlnejšie a vojde sa do nich viacej vecí. Školské batohy majú tiež dlhšiu životnosť a Váš školák nebude po roku nosenia aktovky vyžadovať nový školský batoh, „pretože ho majú všetci v triede“.

7 praktických rád pre výber školskej tašky:

  1. Vyberajte iba špeciálne školské alebo študentské batohy. Majú odlišnú konštrukciu a v niektorých veciach sa podobajú predchádzajúcim školským aktovkám — predovšetkým to sú pevná, anatomicky tvarovaná chrbtová časť a dostatočne široké, polstrované popruhy (minim. šírka 4 cm). Tieto dôležité parametre napomáhajú k správnému a zdravému vývoju detskej chrbtice.
  2. Školský batoh by mal byť čo najlahší. Staršia norma požadovala maximálnu hmotnosť 1200 gramov u aktoviek pre prvý stupeň, 1400 gramov pre stupeň druhý. Školské batohy Topgal tieto podmienky bez debaty splňujú.
  3. Batoh alebo aktovka by mali mať výrazné bezpečnostné prvky – farby, reflexné elementy, odrazky atď. Veď ide o bezpečnosť Vašich detí. Dôležité je, aby dieťa s batohom bolo vidieť aj za zhoršených svetelných podmienok. Podľa nezávislých testov Státní zkušebny v Zlíne naše školské tašky prekračujú normu na reflexné materiály dokonca štyrikrát!
  4. Školskú tašku vyberajte podľa veku a veľkosti dieťaťa. Pre najmenších školákov (prvá a druhá trieda) sú najvhodnejšie školské tašky z kolekcie CHILLI. Pre druhý stupeň základných škôl sú vhodné študentské a školské tašky z kolekcie Street HIT a Euforia.
  5. Nakupujte veľmi opatrne. Pri nákupe sa pýtajte na skúsenosti a na to, či školská taška prešla nezávislými testami zaručujúcimi nezávadnosť výrobku. Pamätajte, že nie vždy sa oplatí kúpiť lacný batoh na trhu. Veľmi často totiž bývajú vyrobené z nekvalitných materiálov, nesplňujú základné bezpečnostné požiadavky a môžu tak vážně poškodiť zdravie Vášho dieťaťa.
  6. Školská taška by mala mať dostatočný počet jednotlivých priehradok, vreciek alebo komôr a vystužené dno. Vhodné je ďalšie príslušenstvo, ako špeciálna kapsa na flašu s pitím, termokapsa na desiatu, dostatočne pevné a široké putko na pohodlné prenášanie tašky v ruke, priestor pre menovku, rozvrh atď. Tieto prvky výrazne zlepšia použitelnosť a funkčnosť tašky.
  7. Dizajn tašky je tiež veľmi dôležitý, hlavne pre Vaše dieťa. Preto doporučujeme, aby sa výberu školskej tašky zúčastnilo aj Vaše dieťa a samo sa rozhodlo, čo bude každodenne nosiť na chrbte. Vrelo odporúčame vyberať tzv. nadčasový dizajn a nepodliehať aktuálnym či módnym trendom. Školská taška s postavičkou z obľúbeného filmu alebo seriálu je síce úžasná v momente nákupu, avšak podľa našich skúseností sa najpozdejšie za rok „okuká“ a taška bude zrazu „stará“.
Tip: Prečítajte si článok mamičky troch detí o výbere správnej školskej tašky na blogu BabiesGrowFast.com

Produktové Menu

Topgal na Facebooku