Čistenie a údržba školskej tašky

V tomto článku sa zameriame na to, ako udržiavať nášho školského kamaráta v dobrej kondícii, aby sme maximalizovali jeho životnosť. Ako teda správne udržiavať školskú tašku alebo aktovku TOPGAL?

Starostlivosť o školský alebo študentský batoh Topgal nie je žiadna veľká vec. Preto sme pre vás pripravili krátky videonávod, v ktorom všetko vysvetlíme a pod videom odpovieme na najčastejšie otázky týkajúce sa tejto témy.


Často kladené otázky zákazníkov

1

Tašku sa odporúča čistiť mydlovou vodou - handričkou alebo kefou, potom nechať vodu voľne odkvapkať a pomaly sušiť na vzduchu, nie v sušičke.

2

Tašku neodporúčame prať v práčke. Ak by totiž počas prania došlo k poškodeniu potlače, reflexných prvkov alebo konštrukcie, na poškodenie by sa nevzťahovala záruka.

Aj keď ako výrobca nemôžeme odporučiť pranie v práčke, vieme, že mnohé mamičky naše batohy perú. Ak sa rozhodnete pre túto možnosť, vložte ich do práčky na najnižšie možné otáčky, na najšetrnejší program, bez žmýkania a taška "prežije". Počas prania je tiež potrebné odstrániť hliníkový rám zo zadnej časti tašky a všetko, čo do nej nepatrí. Odporúčame tiež vložiť tašku do ochranného vrecka na pranie jemnej bielizne. Tak nech sa nám to podarí.

3

Po vysušení možno tašku opäť ošetriť impregnačným sprejom. Tým sa predĺži jej životnosť a vodotesnosť.
Počas prázdnin, keď deti tašku nepoužívajú, ju uložte na suchom a tmavom mieste mimo dosahu priameho slnečného svetla, aby ste zabránili prípadnému vyblednutiu farieb.

4

Peračníky určite neperte! Sú vystužené papierovou výstuhou, praním v práčke by sa zdeformovali a nedali by sa znovu použiť. Preto opäť odporúčame mydlovú vodu a špongiu.

5

Ak ste v taške našli nejaký poklad, ktorý zanechal nezmazateľnú pachovú stopu, určite by ste ju mali vyčistiť vhodnými čistiacimi prostriedkami, pozri odsek vyššie. Ak to nepomôže a zápach zostane aj po vysušení, odporúčame vyskúšať babskú radu a použiť ocot alebo jedlú sódu. Skúste postihnuté miesto posypať jedlou sódou a nechajte ju pôsobiť. Ak ani to nepomôže, stačí stará dobrá voda a ocot. Samozrejme, môžete skúsiť použiť aj špeciálne odstraňovače zápachu z textílií, ale odporúčame vám, aby ste ich najprv skúsili nastriekať na časť tkaniny tašky a zistiť, či nespôsobia škvrny.

V prípade ďalších otázok nás neváhajte kontaktovať.