Máte otázku? Zavolajte na 058/7331222 alebo píšte na kontakt@topgal.sk (Pon-Pia 8 – 16 hod.)

Čistenie a údržba školskej tašky

Starostlivosť o školský či študentský batoh značky Topgal nie je žiadna veda. A aby sme to dokázali, máme pre vás videonávod, ako udržať batohy v dobrej kondícii. Pod videom nájdete odpovede na najčastejšie kladené otázky.

Videonávod - ako udržiavať a čistiť batoh

Často kladené otázky zákazníkov

alebo 6 tipov, ako udržať batohy ako nové.

1

Ako čistiť školský batoh

Batohy Topgal odporúčame čistiť mydlovou vodou, mäkkou handričkou alebo jemnejšou kefkou. Potom rozopnite všetky zipsy, nechajte vodu voľne kvapkať z vreciek a pomaly ju vysušte na vzduchu.

POZOR – naše batohy NEPATRIA do sušičky.

2

Ako vyprať batoh v práčke

Nehovoríme vám, aby ste batoh dali do práčky. Ak by sa s batohom čokoľvek stalo (uviazol by v práčke, odlúpi sa potlač, reflexné prvky atď.), na toto poškodenie sa nevzťahuje záruka.

Na druhej strane nám mnoho mamičiek píše, že tašku vložili do práčky a prežila bez ujmy. Pokiaľ to risknete, použite program na ručné pranie/šetrné pranie, najlepšie s minimálnym žmýkaním alebo bez žmýkania. Potom ho nechajte odkvapkať v sprche. Pred praním odstráňte chrbtovú výstuž. Pre istotu si ju odfoťte, aby ste mohli chrbtovú výstuž po vypraní uložiť späť na svoje miesto správnym spôsobom.

3

Ako predĺžiť životnosť tašky

Po vysušení môžete batoh opäť ošetriť impregnačným sprejom. Predĺžite tak nielen jeho životnosť, ale aj jeho vodotesnosť. Životnosť a funkčnosť zipsov zabezpečíte tak, že ich budete čistiť zľahka a bez tlaku mäkkou suchou zubnou kefkou (najlepšie sú mäkké zubné kefky).

4

Ako vyčistiť peračník

Peračníky rozhodne neperte! Sú vystužené papierovou výstuhou, pranie v práčke by ich zdeformovalo a nedali by sa opätovne použiť. Preto opäť odporúčame siahnuť po mydlovej vode a dobre vyžmýkanej špongii.

5

Ako na zápach školskej tašky

Ak ste v taške našli nejaký poklad, ktorý zanechal nezmazateľnú pachovú stopu, mali by ste tašku vyčistiť vhodnými čistiacimi prostriedkami - pozri odsek č. 2. Ak zápach pretrváva aj po vysušení, mali by ste vyskúšať babskú radu a použiť jedlú sódu. Batoh zľahka poprášte sódou a nechajte ju pôsobiť. Môžete ju nahradiť aj bielym octom. Samozrejme, môžete vyskúšať aj špeciálne odstraňovače zápachu z textílií. Odporúčame ich najprv vyskúšať na menej viditeľnej časti tkaniny tašky, aby ste sa presvedčili, či nespôsobujú škvrny.

6

Kam s batohom cez prázdniny

Na konci školského roka odporúčame školskú tašku dôkladne skontrolovať, aby vás v septembri nečakalo žiadne neočakávané prekvapenie. Počas prázdnin, keď deti batoh nepoužívajú, je najlepšie, ak je na suchom a tmavom mieste, mimo dosahu priameho slnečného svetla. Predídete tak možnému vyblednutiu farieb.